Jak to jest z tym śluzem…

Mówi się że każdy etap w naszym życiu jest wyjątkowy, tym co jako pierwsze pokazuje upływ czasu i zmianę danego etapu jest …. Nasza skóra. Pierwsze oznaki „starości”, pojawiają się już ok. 25 roku życia, od tego momentu nasza skóra właściwa traci ok. 1% kolagenu rocznie. Zaczynamy zauważać pierwsze zmarszczki w kącikach oczu a nasza skóra powoli zaczyna wymagać od nas wsparcia. Ma na to wpływ ogrom czynników ale ważniejsze od nich są rozwiązania. Jedną z najbardziej docenianych substancji w świecie dermatologii i kosmetologii jest śluz ślimaka i już na początku pojawia się pewien problem… nasza świadomość i wiedza w tym temacie.

Pod nazwą Snail Secretion Filtrate, a więc oficjalną nazwą śluzu ślimaka możemy znaleźć śluz różnego pochodzenia. Spotkamy się z nazwami jak ekstrakt lub filtrat czyli z niewiadomą ilością śluzu w połączeniu  wodą. Tutaj poruszamy istotną kwestię – wodę w składzie – uczciwe produkty ze śluzem zawsze mają wodę w składzie podaną oddzielnie od samego śluzu. Należy zwrócić szczególną uwagę skąd pochodzi producent oraz czy wiemy ile w składzie jest samego śluzu. 

Wiemy jak wybrać produkt ze śluzem ślimaka, dlaczego warto to zrobić ?

 

Śluz ślimaka dostarcza skórze antyutleniaczy, które hamują procesy starzenia. Dodatkowo, wspomaga syntezę włókien kolagenowych, dzięki czemu skóra staje się jędrna, a zmarszczki zostają zniwelowane.


Zawiera w sobie bogactwo witamin i minerałów oraz naturalna allantoina sprawiają, iż nasza skóra szybciej się regeneruje i wygląda zdrowo.

 
Dzięki działaniu antyseptycznemu doskonale sprawdzi się w walce z trądzikiem, a zawarty w śluzie kwas glikolowy pozwoli na poprawę kolorytu, rozjaśnienie skóry oraz pozbycie się martwego naskórka.

 

 
Wspomaga produkcję kolagenu, a dzięki złuszczeniu naskórka i pobudzaniu go do odnowy działa nawet na stare blizny i zmarszczki.

 

Śluz ślimaka jest również niezwykle skuteczny w wyrównywaniu powierzchni skóry oraz zwalczaniu zmarszczek i stanów zapalnych cery trądzikowej. Właściwości rozjaśniające cerę, zwiększające elastyczność oraz silnie regenerujące to podstawy działania czystego śluzu ślimaka.

 

Co warto więc sprawdzić ?

Przede wszystkim Producent. Snailmed we wszystkich swoich produktach stosuje wyłącznie przetestowane składniki bardzo wysokiej jakości pochodzące wyłącznie od Polskich i Niemieckich producentów. Snailmed sprzedaje swoje produkty m.in. do Szwajcarii, Włoch, Niemiec, Kanady i Rosji. W produktach Snailmed śluz ślimaka znajdziemy zawsze na pierwszym miejscu w składzie a jego ilość jest optymalna dla naszej skóry. Snailmed nie stosuje składników sprowadzanych z Azji. 

Snailmed to europejski lider, który w swojej ofercie posiada najszerszą gamę produktów ze śluzem ślimaka a każdy z nich jest klasyfikowany jako produkt premium.

Dwa produkty, na które zwróciliśmy szczególną uwagę to doceniany coraz szerzej krem 40,07% śluzu ślimaka, który dostępny jest w czterech różnych wielkościach, od małej tubki po pięknie zapakowany w drewnianą skrzynię słoik. Krem świetnie sprawdza się również pod oczy.

Drugim z produktów na który warto zwrócić szczególną uwagę jest maść z czystym śluzem ślimaka wzbogacona dodatkowo totarolem.

Totarol to naturalny przeciwutleniacz, trzykrotnie silniejszy od witaminy E. Skutecznie neutralizuje szkodliwe działanie wolnych rodników i opóźnia procesy starzenia się skóry, a właściwości antybakteryjne wzmacniają odporność na zakażenia. Dodatkowo wygładza i odżywia skórę oraz zmniejsza wydzielanie sebum, co ogranicza namnażanie się bakterii. Maść idealnie sprawdzi się w przypadku cery trądzikowej.

 

Istotną kwestią jest sam wpływ śluz ślimaka na zmniejszenie wrażliwości się skóry o ok. 80% po 4 tygodniach stosowania. Powoduje to iż warto zastosować krem ze śluzem lub wykonać zabieg z serum ze śluzem ślimaka przed innymi bardziej inwazyjnymi zabiegami, zdecydowanie zmniejszy to wrażliwość naszej skóry i niechciane reakcje występujące przy inwazyjnych zabiegach.

SPRAWDŹ WSZYSTKIE PRODUKTY

Śluz ślimaka

Najlepszy krem ze śluzem ślimaka

Najlepszy krem pod oczy

Jaki krem pod oczy

Sklep z naturalnymi kosmetykami 

Komentarze (2)

  • Aleksandra Ku
  • 2020-07-08 13:55:13
  Świetne produkty polecam z czystym sumieniem, kilku klientkom doleczyły schorzenia z którymi nie dawały sobie rady po kilka czasem kilkanaście miesięcy.
  • Wioletta Matras
  • 2020-07-08 13:58:53
  Ranking kremów ze śluzem ślimaka pozycjonował na 1 miejscu i moim zdaniem wszystkie 3 miejsca powinny być Snailmed, to co jest na rynku to jest kpina przy snailmedzie. Pozdrawiam

Używamy plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z naszej witryny i wyświetlać odpowiednie reklamy. Nie przechowujemy Twoich danych. Aby dowiedzieć się więcej, przeczytaj politykę dotyczącą plików cookie i politykę prywatności.