Śluz ślimaka HIT CZY KIT ?

 

Kosmetyki ze śluzem ślimaka odnoszą coraz większe sukcesy na całym świecie. Trend ten rozpoczął się w Azji gdzie niemalże na całym kontynencie śluz ślimaka już od lat jest niekwestionowanym hitem. Gabinety specjalizujące się wyłącznie w terapiach opartych na śluzie ślimaka stają się coraz częstszym wyborem profesjonalistów. Skąd ten boom ?

Niepozornie brzmiący śluz ślimaka jest bogactwem aktywnych składników mających działanie ochronne, regenerujące, nawilżające i bakteriobójcze. Z naukowego punktu widzenia śluz ślimaka jest substancją niezwykle wartościową. Znacznie poprawia funkcjonowanie skóry, dostarcza jej antyutleniaczy oraz wspomaga syntezę włókien kolagenowych. Zawarty w nim kwas glikolowy poprawia koloryt, rozjaśnienia skórę oraz przyspiesza procesy złuszczania. Czysty śluz ślimaka wspomaga również produkcję kolagenu. Najlepiej działające produkty to te ze śluzem na pierwszym miejscu w składzie i wodą wymienioną osobno.

Proces pozyskiwania śluzu jest mozolny i pracochłonnym jest on nieinwazyjny dla ślimaków, taki być musi gdyż uszkodzenie ślimaka powoduje wydzielanie toksyny, która zanieczyściłaby kosmetyk. Cała procedura wymaga zatem dużych nakładów czasu w zamian za co uzyskujemy składnik bogaty w alantoinę, kwas glikolowy, kolagen, elastynę, wiatminy A, C i E.

Co ciekawe największym producentem specyfików opartych na śluzie ślimaka jest nasza rodzima marka Snailmed, której produkty zyskały rozgłos przede wszystkim dzięki swojej jakości i wysokiej zawartości czystego śluzu, którego skuteczność jest odczuwalna już po pierwszym użyciu. Polska marka oferuje również produkty wyłącznie dla profesjonalistów.

Śluz ślimaka może być stosowany przy większości aparatur i zabiegów kosmetycznych dostępnych w gabinetach. Serum i maści oparte na śluzie rzeczywiście są w stanie poradzić sobie z najbardziej uciążliwymi niedoskonałościami naszej skóry takimi jak trądzik, blizny, przebarwienia, rozszerzone pory i zaskórniki. Chcąc zatrzymać procesy starzenia się skóry i przywrócić jej prawidłowe funkcjonowanie dobrze jest stosować śluz konsekwentnie, nasza skóra będzie miała dzięki temu wszystko to czego potrzeba jej by zachowywała prawidłowe nawilżenie, elastyczność i pożywienie do utrzymywania procesów skórnych na właściwym poziomie.

 

Porada eksperta:

W przypadku produktów ze składnikiem organicznym jak np. śluz ślimaka bądźmy czujni w przypadku składu!

Śluz ślimaka powinien być w nim wymieniony jak najwcześniej (1 miejsce byłoby idealne) i co najważniejsze woda (aqua) w składzie MUSI być podana osobno. W przeciwnym wypadku śluz został z nią pomieszany i nie wiemy ile go jest (najprawdopodobniej bardzo niewiele). Unikajmy produktów bezbarwnych i bezwonnych gdyż te śluzu nie mają w sobie na pewno. Niestety nie brakuje na rynku firm wykorzystujących wartość najlepszych kosmetyków ze śluzem ślimaka do tego by zarobić na produktach posiadających go śladowe ilości. Takie produkty ze skutecznością czystego śluzu nie mają nic wspólnego. W przypadku śluzu o jakości znaczy również odpowiednia cena.

Komentarze (0)

Używamy plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z naszej witryny. Korzystanie z serwisu oznacza zgodę. Wszystkie informacje znajdą Państwo w polityce prywatności.