Jednym z najczęściej występujących schorzeń skóry jest trądzik. Jest on chorobą cywilizacyjną, którą powoduje zatkanie się mieszka włosowego. Miejscami, w jakich trądzik pojawia się najczęściej, są twarz, dekolt i plecy. Pojawia się w postaci krostek, grudek lub zaskórników. Wśród najczęstszych przyczyn wyróżniamy zmiany hormonalne, nieprawidłową dietę, gromadzenie bakterii w gruczołach łojowych, stres, nadmierne wytwarzanie łoju.

Trądzik może pojawiać się w okresie dojrzewania u nastolatków, ale pojawia się też u dorosłych. Częste są też efekty endokrynologiczne, czyli pogorszenie się skóry na kilka dni przed miesiączką.

Jeśli doświadczyłeś tych nieprzyjemnych i nieestetycznych zmian skórnych i chcesz się ich pozbyć, najlepszą drogą jest e‑konsultacja z lekarzem, który może zapisać e‑receptę na właściwe leki online.

Najczęściej stosowanymi lekami na receptę są antybiotyki, izotretynoinam, żele i maści oraz roztwory.

Wśród antybiotyków występuje erytromycyna, tetracyklina, doksycyklina, klindamicyna, minocyklina i inne, działające przeciwbakteryjnie.

Izotretynoina jest pochodną witaminy A. Cechuje się wysoką skutecznością, ale też silnym działaniem, które nie wszyscy znoszą dobrze.

Naszym zdaniem najlepszym sposobem na trądzik jest jednak sposób naturalny, maść z totarolem, jednym z najsilniejszych składników znanych ludzkości w walce z trądzikiem. Totarol w połączeniu ze śluzem ślimaka jest najlepszym rozwiązaniem na trądzik. 

 

Komentarze (0)

Używamy plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z naszej witryny. Korzystanie z serwisu oznacza zgodę. Wszystkie informacje znajdą Państwo w polityce prywatności.